Deň zážitkov

13.12.2022

Zobudili sme sa do mrazivého rána. Pozeráme cez okno na pocukrované kríky, stromy, trávu trblietajúci sneh. Naši inštruktori, sociálny pracovníci a ostatní zamestnanci zariadenia nám pripravili deň plný zážitkov.

Po raňajkách rozvoniava celým areálom vôňa cibuľky ako základ pre dnešný obed - kotlíkový guláš. Varili ho hlavný šéfkuchár náš údržbár p. Ferko Čápora a jeho pomocníci p. riaditeľka Mgr. Šurdová, hlavný kurič p. Juristý, hlavný kontrolór p. Bernát a miešač gulášu p. Malý. V miešaní pomáhali a sa striedali p. Mlynárik a Kopča.

Guláš sa vydaril a chutil znamenite.

A že čo robili naše kuchárky? Tie nezaháľali a už od šiestej hodiny ráno miesili cesto na medovníky, vanilkové rožky, linecké koláčiky. Na sladkú vanilkovú vôňu sme nalákali aj naše sociálne pracovníčky, inštruktorov sociálnej rehabilitácie, opatrovateľky a samozrejme naše cukrárky - klientky zariadenia. Veď posúďte sami aký skvelý tím sme vytvorili. Práca nám išla od ruky a za našu snahu prišlo auto plné krabíc lásky. Krásne a bohaté krabice ukrývajú prekvapenie, ktoré rozbalíme na Štedrý deň pri vianočnom stromčeku.

Na záver dňa sme mali ešte vyhodnotenie projektu Národnej banky Slovenska pod názvom "Vo Svetle financií" a sladkú odmenu v podobe torty.

A aby toho nebolo málo, prišla aj pošta od Ježiška za kresby, ktoré sme mu prednedávnom posielali.

Takýto krásny deň plný vianočnej atmosféry a zážitkov sme dnes prežili.