Športový deň na Drozdove

17.08.2022

16. augusta sa už tradične konal výlet našich klientov aj priateľov z iných zariadení v zriaďovateľskej pôsobnosti NSK v Rekreačnom stredisku na Drozdove. Pozvanie prijal podpredseda NSK PaedDr. Igor Éder a tiež Ing. Beáta Šedíková - vedúca odboru zdravotníctva NSK. Pre všetkých zúčastnených sme pripravili naozaj bohatý program. Po úvodnom prívítaní sme sa rozcvičili s našimi priateľmi z Požitavskej futbalovej akadémie FC ViOn a začal sa futbalový turnaj. Turnaj niesol príznačný názov "Futbal nás spája". Futbalového turnaja sa zúčastnili klienti "SVETLO" ZSS Olichov, "CLEMENTIA" ZSS Kovarce a "BENEFIT" ZSS Ľudovítova a ZSS "V Kaštieli" Horné Obdokovce, jednotlivé družstvá boli doplnené hráčmi žiackych kategórií PFA FC ViOn. Klienti zo ZSS "Harmónia" Štitáre povzbudzovali zo všetkých síl a tým dotvorili pravú športovú atmosféru. Všetky zápasy rozhodoval a vtipne komentoval šéftréner mládeže PFA FC ViOn Jožko Novota. Hralo sa ako o život, každý si chcel domov odniesť krásny putovný pohár. Ten nakoniec poputoval do Kovariec. Chlapci si ho svojim bojovným výkonom naozaj zaslúžili. Na druhom mieste sa umiestnilo domáce družstvo zo ZSS "SVETLO" Olichov, na treťom mieste družstvo z Veľkých Obdokoviec a na štvrtom mieste družstvo z Benefitu Ludovítová. Individuálne ocenenia si odniesli aj najlepší hráči turnaja ako aj víťaz v súťaži kopaní penált - pán Rasťo Varga. Klienti sa počas hry bavili, tešili sa z futbalu spolu s deťmi ViOnu. Klienti, ktorí futbal nehrali, sa poprechádzali po okolí rekreačného zariadenia a obdivovali krásy, ktoré okolitá príroda ponúka. Na vyhodnotenie turnaja prišiel aj špeciálny hosť - maskot ViOnko, ktorý pomohol pani Ing. Šedíkovej odovzdať putovný pohár a ostatné ocenenia. Nasledovalo občerstvenie a poobede prišli na rad zábavno - športové súťaže, ktoré preverili šikovnosť a dôvtip klientov. Najšikovnejší boli klienti z Horných Obdokoviec, ktorí boli prví v troch z piatich disciplín. Všetci súťažiaci boli odmenení darčekovým košom. Po krátkej prestávke už mohla začať súťaž v speve ľudových piesní, na ktorú sa mnohí veľmi tešili. Odborná porota mala čo robiť, aby vybrala najlepšie spevácke výkony a ohodnotila spevácky výkon a zároveň aj celkový umelecký dojem. Na prvom mieste sa umiestnila klientka zo zariadenia ZSS "Benefit" Ľudovítová pani Kvetka Krompaská, na druhom mieste sa umiestnila Ľubka Kormanová a na treťom pani Ľubica Minárová zo ZSS "SVETLO" Olichov. Naozaj bohatý program si užili klienti aj zamestnanci. Sme vďační za takéto chvíle, ktoré po korona dobe nie sú takou samozrejmosťou. Ďakujeme aj NSK za podporu krásneho podujatia a všetkým, ktorí prijali naše pozvanie a tejto akcie sa zúčastnili. Už teraz sa tešíme na budúci rok.