Podeľme sa o ticho

16.06.2022

Vďaka Nadácii Tesco v programe: Vy rozhodujete, my pomáhame s názvom "Podeľme sa o ticho" sme uskutočnili tvorivé workshopy pre deti 1. stupňa Základnej školy v Tesárskych Mlyňanoch, ZŠ vo Volkovciach, ZŠ v Čiernych Kľačanoch a pre deti ZŠ Machulince. Deti sa spoločne s našimi nepočujúcimi klientmi naučili základy posunkového jazyka. Žiaci dostali možnosť pochopiť život nepočujúcich a zlepšiť svoju komunikáciu so zdravotne znevýhodnenými ľuďmi. Nálada bola v každej jednej škole výborná, deti veľmi učenlivé a hravé. Počas workshopov sa deti naučili nielen základy posunkového jazyka ale vyskúšali si aj často zabudnuté remeslá - hrnčiarstvo, paličkovanie, košikárstvo, vyrobili si levanduľové srdiečko a krásne hlinené darčeky.