Vianočný anjel so svojimi pomocníkmi

13.12.2019

Darujme lásku - výstižný názov krásnej vianočnej akcie v našom zariadení, vďaka ktorej každá minúta dnešného dňa bola naplnená láskou a radosťou. Láskou a radosťou nefalšovanou, takou, akú mnohí naši klienti doteraz nezažili. Ďakujeme nášmu vianočnému anjelovi - pani Mgr. Zuzane Hoare a tiež dobrovoľníkom, ktorí ukryli poklady pre našich klientov do škatúľ od topánok. V škatuliach boli skryté praktické a užitočné darčeky, ktoré klientom spravili obrovskú radosť.

Každý správny anjel však má aj svojich pomocníkov. A tými boli dnes deti zo ZŠ sv. Don Bosca zo Zlatých Moraviec, ktorí si pre klientov pripravili krásne vianočné pásmo plné piesní a básní. Zároveň priniesli pre klientov vianočné pohľadnice, ktoré vlastnoručne pripravili v rámci vyučovania. Deti všetkým ukázali, že sú veľmi šikovné a empatické, po spoločnom vystúpení v jedálni zaspievali aj imobilným klientom na jednotlivých oddeleniach. Dojemné a krásne vystúpenia klientov potešili, no zároveň vyčarili slzičku na nejednej tvári. Slzy šťastia, radosti a vďaky...veď v tento vianočný čas máme k sebe všetci akosi bližšie.

Naši vianoční anjeli neodišli od nás naprázdno, boli obdarovaní vlastnoručne vyrobenými výrobkami našich klientov, špeciálny darček od klientky pani Eleonóry Novákovej, pletené čiapky, dostali naši najmenší pomocníci .

Všetkým v mene klientov aj zamestnancov patri veľké ĎAKUJEME.