Vianočný program v Olichove

31.12.2019

Čas Vianoc sme si tento rok spríjemnili vlastnou prípravou vianočných oblátok, medovníkov a drobného pečiva, ktoré pripravovali klienti s inštruktormi sociálnej rehabilitácie. Počas príprav na Vianoce sme vyrobili rôzne dekorácie do spoločných priestorov ZSS.

V spolupráci s OZ PFA FC ViOn sme dňa 21.12.2019 pripravili pre Zlatomoravčanov už tretí ročník akcie s názvom "Vianočná kapustnica". Dobrovoľný príspevok bol venovaný OZ SVETLO PRE OLICHOV. Každý, kto prispel bol obdarený darčekom, ktorý bol vyrobený našimi klientmi.

Vianoce sme začali sláviť na Štedrý deň svätou omšou za hudobného doprovodu. Tichá noc zaspievaná pri zhasnutých svetlách na konci omše nám všetkým pripomenula podstatu slávených sviatkov. Po svätej omši sme sa presunuli do jedálne, kde sme sa stretli ako jedna veľká rodina. V rámci kultúrneho programu klienti spievali vianočné piesne a koledy. Príjemnú atmosféru umocnilo milé vystúpenie najmenších hostí. Zaspievala nám 6. ročná Lucka Blažková a na klavíri zahrala mladá študentka ZUŠ Karolínka Pavlovičová. Nasledoval príhovor pani riaditeľky, v ktorom zaželala všetkým radostiplné a požehnané Vianoce a ponúkla nás vianočným pečivom a kávou.

Prednovoročnú atmosféru v našom zariadení nám dňa 29.12.2019 spríjemnili svojím koncertom umelci z Musica Cordis a operný spevák Ing. Mgr. art. Marek Pobuda a jeho hostia. Zazneli krásne operné árie, hra na husle a klavír. Krásne prevedenie vážnej hudby a spev v nás všetkých umocnil čaro vianočných sviatkov.

Príchod Nového roka sme spolu s klientmi oslavovali celý deň počas Silvestra. V slávnostnej nálade klienti spolu s inštruktormi a pani riaditeľkou pripravovali drobné pečivo, robili chlebíčky, chuťovky a nechýbalo ani šampanské. Všetky dobroty potom s chuťou zjedli.