Výlet do Talianska

11.09.2019

Večer 4. septembra 2019 bolo na Olichove rušno. Prišiel veľký autobus, ktorý mal o chvíľu batožinový priestor celkom zaplnený taškami, kuframi a inými vecami a 29 klientov spolu s pani riaditeľkou a zamestnancami nášho zariadenia doň nastúpilo. A už sme išli - smer Taliansko, Lignano Sabbiadoro.

Noc sme strávili v autobuse, ráno nás privítalo krásne slnečné počasie už v Taliansku. Po vyložení batožiny z autobusu sme sa vybrali na pláž. Niektorí z nás po prvý krát videli more a bol to pre nich naozaj silný zážitok. S pôžitkom sme sa "čľapkali" v mori, keďže voda nebola hlboká a ani neplavci sa nemuseli báť, že sa utopia.

V Lignane sme strávili celých 5 dní. Počasie nebolo vždy ideálne, ale keď sme neboli na pláži, chodili sme na prechádzky do mesta, boli sme sa pozrieť vo veľkom parku pre rodiny s deťmi, dali sme si výbornú zmrzlinu a v nedeľu niektorí z nás boli aj na talianskej svätej omši v miestnom kostole. Ochutnali sme aj pravú taliansku kávu, ktorá na rozdiel od tej našej na Olichove bola úplne miniatúrna, aj keď silná.

10.septembra sme na večeru dostali každý veľkú pizzu a nastúpili do autobusu, kde sme strávili ďalšie hodiny pri návrate domov. Plní zážitkov sme si premietali dni strávené v trochu slnečnom a trochu upršanom Taliansku a tešili sa už na svojich kamarátov, kamarátky ale aj na sestričky na Olichove.

Naša vďaka patrí sponzorom - firmám NORD SVIT a Hügli, ktorých potravinové výrobky nám v Taliansku spestrili jedálniček, ale najmä PharmDr. JUDr. Ivone Vicianovej, ktorá finančne prispela na pobyt našich klientov v Taliansku.

RNDr. Mária Hrešková